m2t_logo_sygnet

Host Payment Gateway & check-in-out

Host Payment Gateway

Jesteśmy dostawcą innowacyjnych oraz kompleksowych systemów płatności bezgotówkowych w transporcie publicznym takich jak rozwiązania typu Check-in/Check-out oraz Check-in/Known Fare.

Dostarczamy kompletne rozwiązania sprzętowe – terminale płatnicze, biletomaty, kasowniki, mPOS oraz urządzenia kontrolerskie. Ponadto posiadając zespół doświadczonych programistów tworzymy webowe i mobilne aplikacje (m.in. system sprzedaży biletów oraz portal pasażera).

Dzięki  doświadczeniu oraz grupie wysoko wykwalifikowanych inżynierów oprogramowania, dostarczamy kompleksowe rozwiązania płatnicze umożliwiające dokonywanie bezpiecznych transakcji kartami bezstykowymi, z paskiem magnetycznym, mikroprocesorem EMV oraz kartami Mifare. Nasze aplikacje płatnicze obsługują transakcje dokonywane kartami wydawanymi przez wszystkie główne organizacje kartowe.

Inteligentne płatności w transporcie publicznym

Oferujemy kompleksowe rozwiązania płatnicze dla transportu publicznego.
Dzięki naszemu autorskiemu rozwiązaniu Multix Host integracja pomiędzy różnej klasy urządzeniami płatniczymi, a systemami agenta rozliczeniowego jest łatwa i szybka jak nigdy wcześniej.

1. Check-in / Check-out Model

Pasażer zbliża kartę do terminala podczas wsiadania, jak i wysiadania z pojazdu. Taka sama zasada dotyczy korzystania ze stref biletowych w metrze. Kwota, jaką zostanie obciążony pasażer, jest wyliczana na koniec każdego dnia w oparciu o wszystkie zarejestrowane w systemie centralnym zbliżenia kart do czytnika (ang. tap), które dodatkowo gromadzone są w komputerze pokładowym

Korzyści dla pasażerów:

  • Daily/Weekly Capping – pasażer nie zostanie obciążony w ciągu dnia/tygodnia kwotą wyższą niż równowartość biletu dziennego/tygodniowego,
  • Best Price Principle – pasażer zostanie obciążony minimalną kwotą jaka może zostać obliczona bazując na bieżącej taryfie,
  • Brak konieczności posiadania wiedzy na temat taryfy w danym mieście, szczególnie ułatwia życie turystom.

2. Model standardowy – known fare

W środku komunikacji miejskiej zostają zainstalowane terminale do płatności kartami zbliżeniowymi. Pasażer wybiera rodzaj taryfy i płaci zbliżając kartę płatniczą do kasownika z zamontowanym terminalem płatniczym.
Zainstalowany w pojeździe komputer pokładowy zapisuje informacje w postaci tokenu, czyli bezpiecznego numeru zastępującego numer karty.

Kontrola biletów

Token karty, która została wykorzystana do dokonania płatności, zostaje przesłany do komputera pokładowego pojazdu lub systemu centralnego.
Kontroler biletów wyposażony w terminal płatniczy pobiera listę tokenów kart uprawionych do podróżowania w danym pojeździe za pośrednictwem połączenia WiFi lub GPRS/3G i rozpoczyna kontrolę.

Portal pasażera

Każdy pasażer ma możliwość zarejestrowania swojej karty na dedykowanej, bezpiecznej platformie internetowej lub aplikacji mobilnej.

Po zalogowaniu się na swoje konto pasażer może m.in.:

  • dokonać zakupu biletu długookresowego,
  • sprawdzić historię swoich podróży,
  • złożyć reklamację.

Pierwsze w Polsce i jedno z pierwszych w Europie. Rozwiązanie wdrożone zostało na kasownikach posiadających zintegrowany czytnik do kart płatniczych. Pasażerowie wsiadający do autobusów nie muszą już kupować biletów – płacą za przejazd zbliżając swoją kartę do czytnika. Zrealizowana transakcja sprzedaży rejestrowana jest w komputerze pokładowym autobusu, dzięki czemu może zostać pobrana i zweryfikowana na urządzeniu kontrolerskim. W tym unikatowym rozwiązaniu biletem za przejazd staje się karta płatnicza podróżnego.

Oferujemy najwyższą jakość produktów z sektora płatności bezgotówkowych, systemów energetycznych i zaawansowanych rozwiązań Smart City.

ico