M2T Logo

Official distributor and service center for Auto ID mobile solutions
+48 608 921 328
  • Categories
   No categories were found that matched your criteria.
   • Manufacturers
    No manufacturers were found that matched your criteria.
   • Products
    No products were found that matched your criteria.
     • Blogs
      No blog posts were found that matched your criteria.
     Brands in our offer

     Czytniki kodów kreskowych

     Czytaj więcejCzytnik kodów kreskowych, zwany popularnie skanerem, jest urządzeniem wykorzystującym wiązkę świetlną w celu odczytania informacji zawartych w kodzie kreskowym. Pełny transfer danych odbywa się na trzech etapach – identyfikacja, odczytanie kodu i przesłanie danych do komputera w celu dalszego działania. Skaner kodów kreskowych znacznie przyśpieszył procedury magazynowe, ustalanie cen, proces inwentaryzacji, wydawanie towarów itp. Najczęściej czytnik kodów możemy spotkać w kasach sklepowych, gdzie służy on do automatycznego dodawania produktów do rachunku. Bez skanera proces identyfikacji i dodawania artykułów do paragonu trwałby zdecydowanie zbyt długo. Czytnik kodów kresowych to specjalistyczne urządzenie, wykorzystujące zaawansowaną technologię laserową, ledową lub fotograficzną. Na rynku istnieje wiele rozmaitych rozwiązań, a różnice mają czasem fundamentalne znaczenie dla procesu obsługi klienta. W sklepie M2T zebraliśmy bogaty asortyment wszelkich rodzajów czytników, aby nasi kontrahenci mieli nieograniczone możliwości wyboru. Coraz większą popularność zdobywają czytniki kodów z łącznością bezprzewodową. Dają dużą dozę elastyczności tam, gdzie gabaryty towaru nie pozwalają na jego swobodne przenoszenie. Czytnik kodów kreskowych to dziś nieodłączny element każdego lokalu handlowego, fabryki, czy magazynu. Pozwala na znaczne oszczędności czasowe, biorąc na siebie cały proces komunikacji na linii towar-system komputerowy.

     Jak działa czytnik kodów kreskowych?

     W skanerach kodów kreskowych wykorzystywana jest najczęściej technika skanowania wiązką świetlną, skupioną na określonym obszarze i zaprogramowaną do analizy konkretnego typu informacji. Kod kreskowy to reprezentacja graficzna informacji o produkcie, ukazana jako naprzemienne czarne i białe paski, różniące się grubością. Dioda laserowa (lub ledowa) wbudowana w czytnik kodów tworzy wiązkę światła padającą na kod kreskowy. Światło ulega odbiciu, padając na lustro w skanerze, które następnie kierowane jest do fotodetektora. Odczytywanie informacji odbywa się poprzez wyliczenie czasu odbicia światła od poszczególnych części kodu kreskowego. Białe przerwy w kodzie kreskowym odbijają promienie laserowe, podczas gdy czarne paski je pochłaniają. Siła sygnału odbitego (i jego czas trwania) pozostaje zależna od grubości kresek na kodzie. Zatem to właśnie identyfikacja czasu odbicia światła pozwala na wprowadzenie do komputera odnośników do konkretnego produktu. Pod każdym kodem kreskowym, będącym dla skanera niepowtarzalną informacją złożoną z różnych czasów odbicia wiązki, znajduje się odniesienie do danej rzeczy, która została uprzednio zaprogramowana w systemie. Całkowita automatyzacja oraz błyskawiczne odczytywanie kodu daje niezrównane możliwości tam, gdzie konieczna staje się natychmiastowa identyfikacja towaru. Skaner kodów kreskowych nie jest urządzeniem autonomicznym, lecz wchodzi w skład infrastruktury informatycznej danej placówki lub firmy.

     Skaner kodów kreskowych – rodzaje i zastosowanie

     Czytniki kodów kreskowych występują w bardzo wielu odmianach. Podziału można dokonywać w oparciu o budowę fizyczną urządzenia, jego ergonomię użytkowania, specyfikację techniczną czy same zasady działania. Biorąc pod uwagę funkcjonalność skanera, możemy wyróżnić sprzęt do odczytywania kodów jednowymiarowych (czyli popularne kody kreskowe), jak i dwuwymiarowych. Kody dwuwymiarowe to inaczej fotokody, powszechnie stosowane w telefonach komórkowych dla szybkiego dostępu do wybranych odnośników. W kategorii metod komunikacji z systemem komputerowym, skaner kodów kreskowych występuje w formie stacjonarnej i bezprzewodowej. Skanery stacjonarne to najczęstsze wyposażenie kas sklepowych. Dzięki długiemu kablowi dają dużą dozę elastyczności przy kodach kreskowych zlokalizowanych w miejscach trudno dostępnych. Wymagają natomiast stałego podłączenia do bazy, ograniczając swój zasięg do długości kabla. Dlatego w halach magazynowych, centrach logistycznych, bibliotekach czy innych miejscach o dużej mobilności towarów i pracowników, najlepiej posłużą skanery wyposażone w Bluetooth. Dają one zasięg nawet 20 metrów od stacji dokującej, stwarzając tym samym mobilne środowisko dla użytkowników, które nie krępuje ich codziennej pracy. Różnią się także metody odczytywania kodów, jakie integrują w sobie poszczególne modele skanerów. Najczęściej spotykamy tutaj technologię laserową i ledową, gdzie za przesył informacji odpowiada światło emitowane przez diody. Natomiast skanery linear imager oraz area imager nie mają elementów ruchomych w konstrukcji, co znacznie zwiększa ich wytrzymałość. Ich działanie bardziej przypomina aparat fotograficzny, gdyż identyfikacja kodu kreskowego ma miejsce poprzez sensor obrazu, stanowiący serce urządzenie skanującego. Osobną kategorię stanowią skanery przemysłowe, przystosowane do pracy w najtrudniejszych warunkach. Ich konstrukcja wytrzymuje upadki na beton z dużej wysokości, niskie temperatury, wysoką wilgotność czy inne czynniki atmosferyczne, w których normalny skaner dawno odmówiłby posłuszeństwa.

     Czytnik kodów w ofercie M2T

     Asortyment sklepu M2T obejmuje pełny pakiet skanerów o różnej specyfikacji. Urządzenia pochodzą od firmy Honeywell, będącej najbardziej znanym na świecie producentem oprzyrządowania dla logistyki i handlu detalicznego. Każdy skaner kodów kreskowych od Honeywell to produkt wykonany na bazie wielu lat doświadczeń, uwzględniający specyficzne potrzeby grupy docelowej. Zastosowanie akumulatora litowo-jonowego w przypadku skanerów Bluetooth gwarantuje wielogodzinne użytkowanie, które jest w stanie zapewnić nawet 40 tysięcy odczytów kodów na jednym ładowaniu. Produkty Honeywell oferują wiele nowatorskich rozwiązań, jak choćby mechanizm łatwego odnalezienia skanera. Wystarczy w bazie włączyć odpowiednią opcję, a zagubione urządzenie bezprzewodowe zacznie emitować sygnały dźwiękowe i świetlne. Producent Honeywell wypuścił na rynek serię profesjonalnych skanerów area imager, których konstrukcja umożliwia swobodną pracę w każdych warunkach. Należy do nich np. czytnik bezprzewodowy dwupierścieniowy Honeywell 8680i, umożliwiający nałożenie go na palce dłoni. Proces skanowania odbywa się niejako w tle, a użytkownik ma wolne ręce do innych czynności. Każdy czytnik kodów kreskowych w ofercie M2T to produkt spełniający normy jakościowe i bezpieczeństwa. Mając gwarancję jakości, klient może ograniczyć proces selekcji do wybrania produktu odpowiadającego kształtem i funkcjami na jego indywidualne potrzeby. W M2T klienci znajdują doskonałe skanery w konkurencyjnych cenach. Zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą czytników kodów. Jednocześnie służymy pomocą doradczą w przypadku pojawienia się wątpliwości.

     wych

     Filters
     Manufacturers
     Model
     Typ
     Zestaw
     Imager
     Typ połączenia
     Filter by price