M2T Logo

Official distributor and service center for Auto ID mobile solutions
+48 608 921 328
  • Categories
   No categories were found that matched your criteria.
   • Manufacturers
    No manufacturers were found that matched your criteria.
   • Products
    No products were found that matched your criteria.
     • Blogs
      No blog posts were found that matched your criteria.
     Brands in our offer

     Czytniki RFID

     Czytaj więcejIdentyfikacja za pomocą fal radiowych (z języka angielskiego RFID) to technologia odczytu i przesyłu danych, która gromadzi informacje w sieci połączonych ze sobą tagów z elektronicznymi chipami. RFID wchodzi w zakres pojęcia Internetu Rzeczy, w którym urządzenia w domu, fabryce, czy jakimkolwiek innym miejscu potrafią się ze sobą komunikować, a sterowanie ich parametrami odbywa się całkowicie zdalnie. RFID cechuje się bardzo przekrojowym zastosowaniem w gospodarce, od wielkiego przemysłu po personalne telefony komórkowe z NFC dla bezprzewodowych płatności. Czytniki RFID są bardzo ważnym składnikiem całego systemu naczyń połączonych. To tutaj spływają wszystkie dane z czujników i są tu odczytywane w celu przedłożenia użytkownikowi spersonalizowanego pakietu informacji. Od czytnika RFID w dużej mierze zależy sprawność wszystkich podzespołów.

     Czym są czytniki RFID?

     Czytnik RFID to nic innego jak odbiornik radiowy z wbudowaną anteną, pełniącą funkcję odbioru i przesyłu danych. Czytnik RFID może występować w wersji stacjonarnej lub mobilnej. Oba te rodzaje mają swoje ścisłe zastosowanie. Stacjonarne czytniki RFID doskonale nadają się do fabryk przemysłowych czy magazynów, gdzie przewidziano określone pomieszczenie dla zarządzania całym systemem. Również punkty kontroli dostępu korzystają ze stacjonarnych czytników, gdyż najbardziej istotną kwestią jest tu zagwarantowanie właściwego poziomu bezpieczeństwa i powstrzymania osób nieuprawnionych przed dostępem do informacji o systemie. Wersja mobilna czytnika świetnie sprawdza się natomiast w logistyce oraz wszędzie tam, gdzie konieczne jest zachowanie dużej mobilności. Czytniki RFID występują pod wieloma postaciami, które mają swoje ścisłe przeznaczenie. W ofercie sklepu M2T znajdują się kolektory mobilne oraz biurkowe czytniki RFID. Te dwie formy czytników mają najszersze zastosowanie i są najczęściej poszukiwane przez firmy i instytucje. W świecie RFID dla bardziej specjalistycznych zastosowań stworzono również czytniki montowane na masztach, wyposażone w mocne anteny zwiększające zasięg pola elektromagnetycznego. Dzięki temu zbieranie informacji z poszczególnych tagów może odbywać się na bardzo duże odległości, nieosiągalne dla innych urządzeń tego typu.

     Jak wybrać czytnik RFID?

     Jedną z podstawowych kwestii przy wyborze czytnika pozostaje dopasowanie go do wymogów szerokości pasma w danym kraju. W Polsce oraz innych krajach Unii Europejskiej jest to 865-868 MHz. Jednak dokonując zakupu urządzenia w państwach UE, trudno będzie się w tym aspekcie pomylić. Dużo ważniejsza staje się za to właściwa selekcja pod względem odpowiedniej liczby portów antenowych czy sposobu komunikacji z urządzeniami. Komunikacja może odbywać się na kilka sposobów. Najpopularniejszym rozwiązaniem stają się obecnie Bluetooth, LAN oraz Wi-Fi. Istnieją także czytniki RFID wykorzystujące w tym celu porty szeregowe, nawiązujące bezpośrednie połączenie z komputerem za pomocą kabla. Zasilanie czytnika może przyjmować rozmaite formy, wśród których dominują baterie litowo-jonowe, zasilanie sieciowe, a ostatnio także tzw. PoE, czyli zasilanie przez kabel Ethernet bez dodatkowej infrastruktury.

     Czytniki RFID w ofercie M2T

     W sklepie M2T mamy zaawansowane czytniki RFID, spełniające nawet najbardziej rygorystyczne wymogi jakościowe. Modele Zebra MC3300 oraz Bluebird RFR900 mają wiele funkcji i dają przedsiębiorstwom ogrom możliwości konfiguracji. Zebra MC3300 to komputer mobilny działający w systemie Android. Ma wbudowaną klawiaturę, która nadaje mu doskonałą ergonomię podczas pracy w magazynach czy halach produkcyjnych. Modele Bluebird RFR900 mają natomiast zintegrowany uchwyt pistoletowy zwiększający komfort codziennej pracy. Konstrukcja wykonana z bardzo wytrzymałego tworzywa oraz mnogość opcji konfiguracji sprawiają, że ten czytnik RFID polecany jest do zastosowań przemysłowych, gdzie trudne warunki pracy stanowią codzienność. Bluebird RFR900 nadaje się również do zastosowań handlu detalicznego i logistyki, które wymagają niezwykle szybkiego i trwałego urządzenia, uwzględniającego intensywność użytkowania.
     Filters
     Manufacturers
     Typ
     Filter by price
     Picture of Zebra MC3300
     From €740.17
     Picture of Bluebird RFR900
     From €648.87