Oficjalny dystrybutor i centrum serwisowe rozwiązań mobilnych Auto ID
Jesteśmy dystrybutorem marek:
Terminale do noszenia
Czytaj więcej
Terminale do noszenia
W tej kategorii znajdą Państwo szeroki wybór przenośnych terminali. Oferta obejmuje produkty wielu renomowanych matek, jak Bluebird, Honeywell, M3 Mobile czy Zebra. Sprzedajemy wyłącznie urządzenia gwarantujące najwyższą jakość i dostęp do wszystkich niezbędnych funkcji. Zachęcamy do zapoznania się z parametrami dostępnych modeli, aby wybrać ten najlepiej spełniający oczekiwania oraz potrzeby. Służmy wszelką możliwą pomocą, udzielając dodatkowych informacji na temat asortymentu, a także doradzając w wyborze.Czym jest terminal do noszenia?
Mobilne terminale, które można nosić ze sobą wszędzie, dzięki niewielkim rozmiarom i wadze, to urządzenia, które znajdują powszechne zastosowanie w wielu zawodach. W niektórych, np. związanych z transportem i magazynowaniem, trudno obecnie wyobrazić sobie funkcjonowanie bez nich. Wykonywanie codziennych czynności byłoby dużo trudniejsze i bardziej czasochłonne. Najprościej mówiąc, terminale do noszenia to specjalistyczne, przenośne urządzenia, wykorzystujące bezprzewodową technologię przepływu danych, opcjonalnie wyposażone w czytnik kodów kreskowych lub kart płatniczych. Współczesne terminale z wyglądu przypominają smartfony, czyli telefony komórkowe z dotykowym wyświetlaczem. Niektóre modele mają jednak tradycyjną klawiaturę. Wszystkie produkty należące do tej kategorii umożliwiają zainstalowanie oprogramowania, dzięki któremu będą mogły służyć do konkretnych zadań, znacznie ułatwiając ich realizację.Jakie zastosowanie ma terminal do noszenia?
Urządzenia tego typu są wyposażone w różne funkcje, dzięki którym sprawdzają się w wielu różnych zastosowaniach. Lista zawodów, w których mogą usprawnić pracę, stale się wydłuża, wraz z rozwojem technologii i wynikającymi z tego nowymi możliwościami. Oczywiście, wiele zależy od tego, w jakie moduły wyposażono urządzenie. W naszej ofercie można znaleźć np. przenośne terminale z modułem OCR. To jedna z najpowszechniejszych funkcji, pozwalająca na odczyt oraz analizę dowolnego zapisu graficznego. Daje to możliwość sprawnego odczytu identyfikacyjnych dokumentów w przetworzonej formie, czyli np. zapisu literowego, kodów kreskowych lub innych oznaczeń. Taka funkcja okazuje się nieoceniona przy pracach magazynowych i inwentaryzacyjnych, podczas dostawy przesyłek, ale też np. do kontroli dokumentów, jak dowód osobisty, prawo jazdy czy paszport. Inny bardzo przydatny moduł to MSR, wykorzystywany do odczytywania pasków magnetycznych w kartach płatniczych. Terminale pozwalają także na dokonywanie płatności zbliżeniowych, z czego mogą skorzystać kurierzy albo kelnerzy.Czym się kierować wybierając terminale do noszenia?
Kupując przenośny terminal dobrze zwrócić uwagę na parametry poszczególnych modeli. Przy wyborze duże znacznie ma planowane zastosowanie urządzenia. Czy wystarczy terminal z modułem pozwalającym na odczytywanie dokumentów, np. etykiet, czy raczej powinien mieć możliwość przyjmowania płatności? A może jedno i drugie? To najważniejsze pytania, na jakie trzeba sobie odpowiedzieć. Następnie warto skupić się na bardziej technicznych kwestiach – takich jak chociażby rodzaj skanera. Terminal wyposażony w laser odczytuje wyłącznie kody 1D, za to nawet z dużej odległości. Natomiast imager umożliwia także odczyt kodów 2D, nawet pod dużym kątem, ale jedynie z niewielkiej odległości. Dość istotny wydaje się też wybór klawiatury, która może być numeryczna, czyli pozwalać jedynie na wprowadzanie cyfr, albo alfanumeryczna, zawierająca także litery. Coraz częściej jednak producenci rezygnują całkowicie z fizycznej klawiatury na rzecz ekranowej. Niewątpliwie ma to liczne zalety, jak dostęp do w zasadzie nieograniczonej liczby znaków, ale też wady, np. trudność obsługi w rękawiczkach.Na co jeszcze zwrócić uwagę kupując terminal do noszenia?
Dostępne w naszym sklepie terminale przenośne różnią się od siebie także systemem operacyjnym. Zdecydowanie najwięcej modeli współpracuje z systemem Android. Takie urządzenia są najbardziej intuicyjne, a przy tym można mieć pewność, że producent będzie go stale wspierał i rozwijał. Alternatywne rozwiązanie to system Windows Embedded Handheld, działający podobnie do Windows Mobile i oferujący wiele przydatnych funkcji. Nie wiadomo jednak, czy za jakiś czas nie podzieli losu swojego poprzednika, Windows Embedded Compact, którego producent nie zamierza już wspierać. Ostatnia naprawdę istotna kwestia to rozmiar wyświetlacza. Chodzi tu wyłącznie o wygodę użytkownika. Im dłuższa przekątna ekranu, tym lepsza czytelność terminala do noszenia, nawet z większej odległości. Tym samym zwiększa się wydajność pracownika, który nie traci czasu na odczytanie małych literek.Brak produktów w wybranej kategorii