Official distributor and service center for Auto ID mobile solutions
  • Categories
   No categories were found that matched your criteria.
   • Manufacturers
    No manufacturers were found that matched your criteria.
   • Products
    No products were found that matched your criteria.
     • Blogs
      No blog posts were found that matched your criteria.
     Brands in our offer

     Drukarki

     Czytaj więcej Akcesoria do drukarek to kategoria, w której znajdują się elementy wspomagające funkcjonowanie urządzeń do drukowania. Wiele z nich okazuje się nie tylko bardzo pomocne, lecz także niezbędne w pracy biurowej. Asortyment obejmuje m.in. tonery, taśmy barwiące, głowice drukujące, akumulatory, ładowarki, podajniki papieru, automatyczne obcinarki, adaptery, kable, a także wiele innych części. Jeśli szukają Państwo konkretnego elementu, zapraszamy do zapoznania się z ofertą lub do kontaktu z naszym doświadczonym personelem, który z pewnością pomoże w wyborze najlepszego rozwiązania.

     Akcesoria do drukarki – szeroki wybór

     W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie świat bez drukarek. Tego typu urządzenia znajdują zastosowanie nie tylko w biurach i innych firmach, ale także w domach. Niezależnie od tego, w jaki sposób z nich się korzysta, można tę czynność uczynić znacznie bardziej komfortową, nawet za pomocą najprostszych akcesoriów, w rodzaju podajnika papieru. Należy też zadbać o odpowiednią łączność z komputerem. Obecnie coraz większą popularnością cieszy się drukowanie bezprzewodowe, za pośrednictwem sieci Wi-Fi. Takie rozwiązanie niewątpliwie ma swoje plusy, ale też pewne wady, jak np. dłuższy czas oczekiwania czy możliwe zakłócenia. Jeżeli często korzysta się z drukarki, szczególnie w pracy, dobrze zapewnić sobie stałe połączenie za pomocą kabla. Wielu producentów – zarówno w przypadku urządzeń domowych, jak i profesjonalnych – nie dołącza go do zestawu. Na szczęście odpowiednie kable można znaleźć w naszym sklepie. Asortyment obejmuje także wiele innych akcesoriów do profesjonalnego użytku.

     Automatyczne obcinarki i akumulatory – przydatne akcesoria do drukarki

     Obcinarki, nazywane tez z angielskiego auto cutter, to nic innego, jak akcesoria pozwalające na w pełni zautomatyzowane, precyzyjne przycięcie wydruku. Znajdują powszechne zastosowanie w przypadku drukarek do paragonów, etykiet, ale też zdjęć lub materiałów promocyjnych. Tego rodzaju dodatek znacząco usprawnia pracę w wielu różnych zawodach, stając się w zasadzie niezbędnym wyposażeniem dla firm. Inne popularne akcesoria do drukarek to akumulatory, służące do zasilania przenośnych urządzeń, a więc przede wszystkim drukarek etykiet. W pracach magazynowych tego rodzaju mobilny sprzęt bardzo ułatwia wykonywanie służbowych czynności. Należy jednak wyposażyć się w akumulator o odpowiedniej pojemności, aby wystarczył na cały dzień pracy. Dobrze też mieć zapasowe akumulatory, które z różnych powodów mogą okazać się potrzebne, np. w przypadku niespodziewanego rozładowania przenośnej drukarki.

     Głowice drukujące – niezbędne akcesoria do drukarek

     Do najważniejszych elementów drukarki niewątpliwie należy głowica, czyli materiał eksploatacyjny niezbędny do uzyskania wydruku. Jest to niestety także część dość podatna na uszkodzenia, zużywająca się pod wpływem eksploatacji, a nawet mogąca zaschnąć w przypadku braku korzystania z drukarki przez dłuższy czas. Wspomniane objawy łatwo rozpoznać po niekompletnych wydrukach. To oznaka, że należy zakupić nową głowicę. W naszym sklepie znajduje się szeroki wybór elementów pasujących do wszystkich typów oferowanych przez nas drukarek, a także najpopularniejszych modeli z innych sklepów. Wybierając głowicę, warto zwrócić uwagę na jej rozdzielczość drukowania.

     Akcesoria do drukarki – oryginalne czy zamienniki?

     Istnieje powszechne przekonanie, że w przypadku drukarek warto inwestować jedynie w części z logo ich producenta. Takie podejście niewątpliwie ma uzasadnienie, ponieważ kupując oryginalne elementy, zyskuje się gwarancję kompatybilności z posiadanym modelem. Minusem takiego rozwiązania jest natomiast nierzadko wysoka cena takich akcesoriów. Tańsze zamienniki nie zawsze jednak okazują się złym wyborem. Produkty mniej znanych firm coraz częściej charakteryzują się bardzo podobną jakością, przy nieco niższej cenie. Wszystko zależy od konkretnego przypadku – dobrze zatem przed zakupem zapoznać się z parametrami danego produktu oraz opiniami na jego temat. Przede wszystkim należy upewnić się, czy dany zamiennik jest kompatybilny z urządzeniem. Nawet akcesoria czyszczące, pozornie przygotowane z myślą o jak najbardziej uniwersalnym zastosowaniu, mogą współpracować tylko z wybranymi produktami, a w przypadku innych modeli okazać się niezbyt funkcjonalne lub nawet bezużyteczne. Dlatego jeśli nie są Państwo pewni, czy dane akcesoria do drukarek spełnią Wasze potrzeby, proszę się z nami skontaktować, a udzielimy wszelkich informacji na temat naszego asortymentu.