Oficjalny dystrybutor i centrum serwisowe rozwiązań mobilnych Auto ID
  • Kategorie
   Brak kategorii spełniających podane kryteria.
   • Producenci
    Brak producentów spełniających podane kryteria.
   • Produkty
    Nie znaleziono produktów pasujących do kryteriów.
     • Blogi
      Brak postów na blogu spełniających podane kryteria.
     Jesteśmy dystrybutorem marek:

     Czytniki kodów kreskowych

     Czytaj więcej Czytnik kodów kreskowych, zwany popularnie skanerem, jest urządzeniem wykorzystującym wiązkę świetlną w celu odczytania informacji zawartych w kodzie kreskowym. Pełny transfer danych odbywa się na trzech etapach – identyfikacja, odczytanie kodu i przesłanie danych do komputera w celu dalszego działania. Skaner kodów kreskowych znacznie przyśpieszył procedury magazynowe, ustalanie cen, proces inwentaryzacji, wydawanie towarów itp. Najczęściej czytnik kodów możemy spotkać w kasach sklepowych, gdzie służy on do automatycznego dodawania produktów do rachunku. Bez skanera proces identyfikacji i dodawania artykułów do paragonu trwałby zdecydowanie zbyt długo. Czytnik kodów kresowych to specjalistyczne urządzenie, wykorzystujące zaawansowaną technologię laserową, ledową lub fotograficzną. Na rynku istnieje wiele rozmaitych rozwiązań, a różnice mają czasem fundamentalne znaczenie dla procesu obsługi klienta. W sklepie M2T zebraliśmy bogaty asortyment wszelkich rodzajów czytników, aby nasi kontrahenci mieli nieograniczone możliwości wyboru. Coraz większą popularność zdobywają czytniki kodów z łącznością bezprzewodową. Dają dużą dozę elastyczności tam, gdzie gabaryty towaru nie pozwalają na jego swobodne przenoszenie. Czytnik kodów kreskowych to dziś nieodłączny element każdego lokalu handlowego, fabryki, czy magazynu. Pozwala na znaczne oszczędności czasowe, biorąc na siebie cały proces komunikacji na linii towar-system komputerowy.

     Jak działa czytnik kodów kreskowych?

     W skanerach kodów kreskowych wykorzystywana jest najczęściej technika skanowania wiązką świetlną, skupioną na określonym obszarze i zaprogramowaną do analizy konkretnego typu informacji. Kod kreskowy to reprezentacja graficzna informacji o produkcie, ukazana jako naprzemienne czarne i białe paski, różniące się grubością. Dioda laserowa (lub ledowa) wbudowana w czytnik kodów tworzy wiązkę światła padającą na kod kreskowy. Światło ulega odbiciu, padając na lustro w skanerze, które następnie kierowane jest do fotodetektora. Odczytywanie informacji odbywa się poprzez wyliczenie czasu odbicia światła od poszczególnych części kodu kreskowego. Białe przerwy w kodzie kreskowym odbijają promienie laserowe, podczas gdy czarne paski je pochłaniają. Siła sygnału odbitego (i jego czas trwania) pozostaje zależna od grubości kresek na kodzie. Zatem to właśnie identyfikacja czasu odbicia światła pozwala na wprowadzenie do komputera odnośników do konkretnego produktu. Pod każdym kodem kreskowym, będącym dla skanera niepowtarzalną informacją złożoną z różnych czasów odbicia wiązki, znajduje się odniesienie do danej rzeczy, która została uprzednio zaprogramowana w systemie. Całkowita automatyzacja oraz błyskawiczne odczytywanie kodu daje niezrównane możliwości tam, gdzie konieczna staje się natychmiastowa identyfikacja towaru. Skaner kodów kreskowych nie jest urządzeniem autonomicznym, lecz wchodzi w skład infrastruktury informatycznej danej placówki lub firmy.

     Skaner kodów kreskowych – rodzaje i zastosowanie

     Czytniki kodów kreskowych występują w bardzo wielu odmianach. Podziału można dokonywać w oparciu o budowę fizyczną urządzenia, jego ergonomię użytkowania, specyfikację techniczną czy same zasady działania. Biorąc pod uwagę funkcjonalność skanera, możemy wyróżnić sprzęt do odczytywania kodów jednowymiarowych (czyli popularne kody kreskowe), jak i dwuwymiarowych. Kody dwuwymiarowe to inaczej fotokody, powszechnie stosowane w telefonach komórkowych dla szybkiego dostępu do wybranych odnośników. W kategorii metod komunikacji z systemem komputerowym, skaner kodów kreskowych występuje w formie stacjonarnej i bezprzewodowej. Skanery stacjonarne to najczęstsze wyposażenie kas sklepowych. Dzięki długiemu kablowi dają dużą dozę elastyczności przy kodach kreskowych zlokalizowanych w miejscach trudno dostępnych. Wymagają natomiast stałego podłączenia do bazy, ograniczając swój zasięg do długości kabla. Dlatego w halach magazynowych, centrach logistycznych, bibliotekach czy innych miejscach o dużej mobilności towarów i pracowników, najlepiej posłużą skanery wyposażone w Bluetooth. Dają one zasięg nawet 20 metrów od stacji dokującej, stwarzając tym samym mobilne środowisko dla użytkowników, które nie krępuje ich codziennej pracy. Różnią się także metody odczytywania kodów, jakie integrują w sobie poszczególne modele skanerów. Najczęściej spotykamy tutaj technologię laserową i ledową, gdzie za przesył informacji odpowiada światło emitowane przez diody. Natomiast skanery linear imager oraz area imager nie mają elementów ruchomych w konstrukcji, co znacznie zwiększa ich wytrzymałość. Ich działanie bardziej przypomina aparat fotograficzny, gdyż identyfikacja kodu kreskowego ma miejsce poprzez sensor obrazu, stanowiący serce urządzenie skanującego. Osobną kategorię stanowią skanery przemysłowe, przystosowane do pracy w najtrudniejszych warunkach. Ich konstrukcja wytrzymuje upadki na beton z dużej wysokości, niskie temperatury, wysoką wilgotność czy inne czynniki atmosferyczne, w których normalny skaner dawno odmówiłby posłuszeństwa.

     Czytnik kodów w ofercie M2T

     Asortyment sklepu M2T obejmuje pełny pakiet skanerów o różnej specyfikacji. Urządzenia pochodzą od firmy Honeywell, będącej najbardziej znanym na świecie producentem oprzyrządowania dla logistyki i handlu detalicznego. Każdy skaner kodów kreskowych od Honeywell to produkt wykonany na bazie wielu lat doświadczeń, uwzględniający specyficzne potrzeby grupy docelowej. Zastosowanie akumulatora litowo-jonowego w przypadku skanerów Bluetooth gwarantuje wielogodzinne użytkowanie, które jest w stanie zapewnić nawet 40 tysięcy odczytów kodów na jednym ładowaniu. Produkty Honeywell oferują wiele nowatorskich rozwiązań, jak choćby mechanizm łatwego odnalezienia skanera. Wystarczy w bazie włączyć odpowiednią opcję, a zagubione urządzenie bezprzewodowe zacznie emitować sygnały dźwiękowe i świetlne. Producent Honeywell wypuścił na rynek serię profesjonalnych skanerów area imager, których konstrukcja umożliwia swobodną pracę w każdych warunkach. Należy do nich np. czytnik bezprzewodowy dwupierścieniowy Honeywell 8680i, umożliwiający nałożenie go na palce dłoni. Proces skanowania odbywa się niejako w tle, a użytkownik ma wolne ręce do innych czynności. Każdy czytnik kodów kreskowych w ofercie M2T to produkt spełniający normy jakościowe i bezpieczeństwa. Mając gwarancję jakości, klient może ograniczyć proces selekcji do wybrania produktu odpowiadającego kształtem i funkcjami na jego indywidualne potrzeby. W M2T klienci znajdują doskonałe skanery w konkurencyjnych cenach. Zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą czytników kodów. Jednocześnie służymy pomocą doradczą w przypadku pojawienia się wątpliwości.

     Czytniki kodów kreskowych

     Czytnik kodu kreskowego wiele lat temu dokonał rewolucji w organizacji pracy magazynowej i obsługi transakcji sprzedaży. Kody kreskowe nadrukowane na poszczególnych produktach umożliwiają ich błyskawiczną identyfikację, wprowadzanie do systemu komputerowego, naliczanie podatku, czy aktualizację stanów magazynowych. Odczyt danych z kodu kreskowego następuje poprzez wysłanie sygnału świetlnego przez diodę LED znajdującą się w konstrukcji samego czytnika. Ogromna lista zalet, jakie oferuje czytnik do kodów kreskowych stanowi bezpośrednią przyczynę ich popularności. W kodzie kreskowym zapisane są wszelkie informacje o produkcie, takie jak jego kategoria, cena, skład, miejsce pochodzenia, dane producenta i wiele innych. Rozwój technologiczny sprawił, że nowoczesne czytniki kodów kreskowych w magazynach umożliwiają odczyt danych z kodów kreskowych na odległość. Ogromne tempo pracy w branży logistycznej i handlu detalicznym wymaga szukania rozwiązań na optymalizację każdego procesu w poszukiwaniu oszczędności czasowych. Możliwość skanowania produktów z odległości nawet 1 metra daje upragniony komfort i pozwala na błyskawiczną i komfortową obsługę. Czytnik kodu paskowego powinien dobrze sobie radzić również w sytuacji, kiedy sam kod kreskowy uległ częściowemu uszkodzeniu lub zabrudzeniu. Wysoka jakość oprzyrządowania do odczytu kodów kreskowych objawia się wtedy, kiedy sprzęt potrafi wyciągnąć dane nawet ze szczątkowych informacji na kodzie kreskowym. Oferta sklepu M2T obejmuje skanery kodów o najbardziej zaawansowanych funkcjach na rynku. W naszym katalogu produktów zebraliśmy wyroby najlepszych producentów, które odpowiadają zapotrzebowaniu centrów logistycznych, sklepów wielkopowierzchniowych, magazynów towarów czy wszystkich innych miejsc, gdzie priorytetem działalności staje się ekspresowa identyfikacja i obsługa dóbr. Nasze skanery kodów występują w wersji stacjonarnej lub mobilnej. Czytnik kodów kreskowych bezprzewodowy z wyświetlaczem przypomina zaawansowany komputer mobilny, który jest w stanie obsługiwać system transakcyjny z każdego miejsca. Stacjonarny czytnik kodu kreskowego posłuży najlepiej tam, gdzie nie zachodzi potrzeba przemieszczania dużej ilości produktów, a sam proces skanowania ma jasno określone miejsce. Czytnik kodów paskowych to stały element rzeczywistości biznesowej, wykazujący się skutecznością i wieloma funkcjami usprawniającymi codzienne działanie firm.

     Czytnik kodu kreskowego – zasada działania

     Odczytywanie kodów kreskowych następuje z wykorzystaniem techniki skanowania. Czytnik kodów kreskowych to specjalistyczny skaner zaprogramowany pod konkretną metodę użytkowania. Laserowy czytnik kodów kreskowych wypuszcza skupioną wiązkę światła w kierunku kodu kreskowego, skanując jego powierzchnię w każdej najmniejszej części. Dla zrozumienia zasady działania czytników konieczne będzie poznanie właściwości światła. Kluczowe znaczenie mają tutaj kolory pasków na kodzie, które wpływają na ilość wiązki pochłanianej i odbijanej od powierzchni. Czarne paski absorbują światło z czytnika, natomiast biała wolna przestrzeń odbija je w stronę fotodetektora. Identyfikacja sygnału to skomplikowany proces uwzględniający przerwy pomiędzy poszczególnymi paskami, które stanowią informację dla urządzenia konwertowaną na dane cyfrowe. Stąd już prosty krok do przypisania danej kombinacji cyfr określonemu produktowi i dołączenia do tego wszystkiego zestawu informacji opisowych. Zasada działania terminali kodów kreskowych skupia się na jak najszybszej identyfikacji produktów. Czytnik kodów paskowych stanowi najlepszy przykład na to, jak technologia potrafi wpływać na efektywność wielu biznesów. Uniwersalność czytników kodów sprawia, że znajdują one swoje miejsce w każdym typie działalności opartej na wymianie produktów.

     Terminal kodów kreskowych – najważniejsze zalety

     Czytnik kodów paskowych z oferty M2T to produkt o zaawansowanych funkcjach, uwzględniający dynamiczne środowisko pracy w logistyce, handlu, halach produkcyjnych czy przestrzeniach magazynowych. Wśród zalet każdego modelu z asortymentu M2T należy wymienić odporność na niekorzystne warunki pracy. W tej kategorii prym wiodą czytniki stacjonarne, których zwarta i szczelna konstrukcja nie pozwala na przedostawanie się do środka pyłów lub wilgoci. Stawiamy na szybkość i niezawodność działania. Oferujemy skanery kodów zdolne do automatycznego odczytu danych z odległości kilkudziesięciu centymetrów. Stanowiska pracy stacjonarnej wymagają niekiedy większej elastyczności przy manewrowaniu produktami. Czytniki mobilne z funkcją odczytu na odległość nie tylko przyspieszają każdą czynność handlową lub magazynową, lecz również umożliwiają przyjęcie przez pracownika naturalnej pozycji ciała, co przekłada się na jego komfort i mniejsze zmęczenie. Wśród zalet profesjonalnych skanerów kodów paskowych należy wymienić także praktyczną eliminację ryzyka wystąpienia błędów ludzkich. Jeśli na etapie łączenia informacji o produkcie z danym kodem kreskowym nie zaistniał żaden błąd, niemożliwe jest także jego popełnienie w późniejszej kolejności.

     Rodzaje czytników kodów kreskowych

     W ofercie sklepu M2T zamieściliśmy pełny przekrój skanerów kodów kreskowych dostępnych na rynku. Zależy nam, aby nasi klienci w jednym miejscu mogli odnaleźć najlepsze rozwiązania, dostosowane do ich indywidualnych potrzeb. Katalog produktowy firmy M2T zawiera czytnik kodów kreskowych w wersji stacjonarnej i bezprzewodowej. Posiadamy także terminal kodów kreskowych do zastosowań przemysłowych, przystosowany do pracy w najtrudniejszych warunkach. Pod względem technologii wytwarzania wiązki świetlnej możemy wyróżnić czytniki laserowe i LED-owe. Skanery kodów kreskowych bezprzewodowe oraz stacjonarne coraz częściej adaptują technologię sensora CMOS, wykorzystywanego w aparatach cyfrowych. Asortyment sklepu M2T zawiera zatem skanery typu linear imager oraz area imager, których działanie polega na wykonaniu fotografii kodu i następnie jej odczytu przez algorytm oprogramowania. Skanery liniowe odczytują kody jednowymiarowe, natomiast area imager to czytnik kodów kreskowych zdolny do odczytu kodu 2D. Mając świadomość wielu rodzajów, jakie może przybierać czytnik kodów paskowych, należy się zastanowić nad przeznaczeniem danego urządzenia pod konkretny typ zastosowania. Stacjonarny terminal kodów kreskowych pozostaje zazwyczaj na stałe zamontowany do stanowiska kasowego, a proces odczytu polega na zbliżeniu produktu do samego skanera. Cena skanerów stacjonarnych prezentuje się zdecydowanie najatrakcyjniej. Brak możliwości przemieszczania urządzenia nie musi stanowić wady, jeśli specyfika danej działalności nie bazuje na rozwiązaniach mobilnych, a wszelkie procesy identyfikacji produktów zachodzą w kasie lub w innym wyznaczonym miejscu. W praktyce jednak skaner stacjonarny zazwyczaj nie pozostaje jedynym elementem systemów skanujących. Trudno sobie wyobrazić sytuację, gdzie pracownicy sklepu muszą podchodzić do kasy w celu sprawdzenia informacji o danym towarze na magazynie lub na półce. Dlatego czytnik kodów kreskowych bezprzewodowy z wyświetlaczem to jedno z najważniejszych narzędzi weryfikacyjnych i identyfikacyjnych. Brak okablowania oraz niewielkie rozmiary urządzenia pozwalają na korzystanie ze skanera w miejscach trudno dostępnych. Bezprzewodowe czytniki kodów kreskowych w magazynach to najlepsze rozwiązanie do skanowania towarów o dużych gabarytach i masie. Przemieszczanie ich do stacjonarnego punktu skanowania miałoby znikome uzasadnienie praktyczne. Skaner kodów kreskowych bezprzewodowy poprawia wygodę i tempo pracy, a także czyni codzienną pracę znacznie bardziej efektywną w wielu wymiarach. Przemysłowy czytnik kodu paskowego różni się zarówno samą technologią skanowania, jak i budową i odpornością na uszkodzenia. Dynamika działań w halach przemysłowych poddaje wszelki sprzęt elektroniczny testom do granic ich wytrzymałości. Oprócz wytrzymałej konstrukcji przemysłowy czytnik kodów kreskowych musi gwarantować stabilną pracę przy dużych wahaniach temperatur. Laserowy czytnik kodów kreskowych wykazuje się skomplikowaną konstrukcją i wieloma elementami wewnętrznymi podatnymi na zniszczenie. Dlatego ta technologia jest coraz rzadziej spotykana w przemyśle. Czytniki kodów kreskowych w magazynach i halach przemysłowych występują najczęściej w typie area imager. Brak elementów ruchomych nadaje im pożądaną trwałość, a sama technologia CMOS pozwala na skanowanie pod dowolnym kątem i z dużej odległości.

     Jak wybrać czytnik kodów kreskowych?

     Wybierając czytnik kodów kreskowych, należy mieć na uwadze kilka czynników. Sprzęt skanujący musi odpowiadać specyfice prowadzonej działalności oraz uwarunkowaniom stanowiska pracy. Cena urządzeń również odgrywa rolę, chociaż należy być ostrożnym podczas szukania oszczędności w tym aspekcie. Terminale kodów kreskowych to inwestycja na lata, która musi zapewniać najwyższy poziom komfortu i oszczędności czasowych. Inwestowanie większej kwoty w najlepsze oprzyrządowanie skanujące może się okazać znacznie bardziej ekonomicznym rozwiązaniem w dłuższym terminie. Podstawowym kryterium wyróżniającym przy selekcji czytnika kodów staje się jego mobilność. Współczesna rzeczywistość biznesowa coraz częściej determinuje konieczność zakupu czytników bezprzewodowych. Jednak czytniki stacjonarne również znajdują swoje zastosowanie tam, gdzie skanowaniu podlegają niewielkie produkty w dużej ilości. Sklepy wielkopowierzchniowe są tego doskonałym przykładem. Im większe tempo działania, tym bardziej zaawansowany technologicznie czytnik okaże się optymalny. Skanery area imager oraz linear imager posłużą wszędzie tam, gdzie od sprzętu oczekuje się najwyższej wytrzymałości i szybkości. Szeroka gama produktów w ofercie M2T obejmuje skanery kodów renomowanych producentów. Posiadamy kilkadziesiąt terminali producenta Honeywell, który zdobył uznanie swoich klientów dzięki czytnikom mobilnym serii Voyager oraz Hyperion. Ogromną popularność zdobyły również czytniki Honeywell w serii Eclipse, integrującej doskonałe parametry techniczne z atrakcyjnym wyglądem. Czytniki w ofercie M2T dostarczają biznesom wielu zaawansowanych funkcji, które wspomagają działalność każdej firmy i wykazują korzystny stosunek ceny do jakości.
     Filtry
     Producenci
     Typ
     Model
     Zestaw
     Bluetooth
     Skaner
     Typ połączenia
     Filtruj po cenie