Oficjalny dystrybutor i centrum serwisowe rozwiązań mobilnych Auto ID
  • Kategorie
   Brak kategorii spełniających podane kryteria.
   • Producenci
    Brak producentów spełniających podane kryteria.
   • Produkty
    Nie znaleziono produktów pasujących do kryteriów.
     • Blogi
      Brak postów na blogu spełniających podane kryteria.
     Jesteśmy dystrybutorem marek:

     Drukarki etykiet

     Czytaj więcej

     Drukarki do etykiet

     Drukarka na etykiety jest specjalistycznym urządzeniem, które umożliwia wydruk rozmaitych etykiet produktowych, kodów kreskowych czy innych oznakowań. Wśród zadań, jakie wykonuje taka drukarka etykiety pełnią najważniejszą funkcję. Etykieta to przede wszystkim nośnik kluczowych informacji o produkcie, umożliwiający jego łatwą identyfikację. Większość etykiet integruje na swojej powierzchni dane zrozumiałe do odczytu przez człowieka, jak również kod kreskowy będący elementem szerszego systemu identyfikacji asortymentu. Drukarka do drukowania etykiet musi zatem spełniać wszelkie wymogi jakościowe, a tworzone przez nią wydruki powinny gwarantować optymalną rozdzielczość wyrażoną w DPI. Im lepsza rozdzielczość nadrukowanego kodu kreskowego, tym bardziej efektywna praca czytnika i tym szybsze skanowanie. Sama budowa etykiet sprawia, że drukarka musi sobie poradzić z materiałem o znacznej grubości, na który trzeba nanieść dane graficzne. Etykiety dzielą się na kilka podstawowych rodzajów, uzależnionych od jakości podkładu, typu kleju oraz materiału przeznaczonego do nadruku. Drukarka do etykiet samoprzylepnych powinna oferować elastyczność co do wyboru technologii tworzenia etykiet, a także integrować wiele dodatkowych funkcji usprawniających pracę. Drukarka do etykiet samoprzylepnych z asortymentu M2T to sprzęt najwyższej klasy, pochodzący od producenta Bixolon i występujący w ponad 100 różnych modelach. Dostosowanie danej wersji produktu do indywidualnych potrzeb nie będzie stanowiło problemu, a sama drukarka cechuje się ogromną wytrzymałością i trwałością nawet przy intensywnym użytkowaniu.

     Drukarka etykiet samoprzylepnych – zastosowanie

     Współczesna rzeczywistość biznesowa wymaga przemyślanego systemu identyfikacji i rejestracji towarów podlegających transakcjom sprzedaży. Wśród przykładowych zastosowań można wymienić wszelkie sklepy funkcjonujące w handlu detalicznym, a także ogromne hale magazynowe i centra logistyczne, gdzie nadruk etykiet osiąga tysięcy sztuk dziennie. Urządzenie do etykiet idealnie sprawdzi się niemal w każdej dziedzinie życia gospodarczego. Powszechność wymiany dóbr i usług sprawia, że na wyposażeniu większości przedsiębiorstw powinna znaleźć się drukarka na etykiety. W połączeniu z oprogramowaniem do tworzenia spersonalizowanych etykiet, urządzenie to pozwoli na oszczędność czasu i środków finansowych, zapewniając doskonałą organizację asortymentu na magazynie.

     Drukarka na etykiety – rodzaje urządzeń

     Urządzenie do etykiet występuje pod wieloma wersjami, które wyróżniono pod kątem technologii drukowania. Istnieją cztery podstawowe rodzaje drukarek do etykiet: termotransferowa, termiczna, termosublimacyjna, oraz retransferowa. Zasada działania każdej z nich odpowiada określonemu stosunkowi walorów ekonomicznych do trwałości nadruku. Drukarka do etykiet kurierskich pracująca w technologii termicznej, wymaga zastosowania etykiet pokrytych warstwą termoczułą. Jej właściwości sprawiają, że powierzchnia materiału zmienia barwę w miejscach wystawionych na działanie wysokiej temperatury. Zastosowanie technologii termicznej do wydruku etykiet nie daje najwyższej trwałości, jednak umożliwia wykonanie wielotysięcznego nadruku bardzo niskim kosztem. Dlatego ten typ wydruku etykiet sprawdza się najlepiej w przypadku firm prowadzących działalność wysyłkową lub kurierską, gdzie nie zachodzi potrzeba wielotygodniowego przechowywania produktów oznaczonych etykietą. Drukarka etykiet kurierskich w wersji termicznej oferuje dużą szybkość pracy i nie wymaga dodatkowych materiałów eksploatacyjnych. Podgrzewanie substancji barwnej umieszczonej w specjalnej taśmie termicznej to zasada działania drukarek termotransferowych, gwarantujących bardzo dużą wytrzymałość. Drukarka do etykiet kurierskich w tej technologii wymaga jednoczesnego zastosowania dwóch materiałów: wspomnianej już taśmy z substancją barwiącą, a także rolki z etykietami. Taśma termotransferowa przesuwana wspólne z rolką zostaje podgrzana do temperatury uwolnienia substancji barwnej, a następnie dociśnięta do rolki w punktach wynikających z projektu graficznego. Dzięki zaawansowanym funkcjom automatyzującym, jakie spełnia każda nasza drukarka etykiety zyskują dokładny wygląd i trwałe wykończenie, dopasowując się do specyfiki danej branży.

     Drukarka do etykiet – najważniejsze cechy dobrego produktu

     Aby drukarka etykiet samoprzylepnych jak najlepiej spełniała swoją funkcję, producent Bixolon zintegrował w swoich urządzeniach wiele mechanizmów usprawniających proces drukowania. Wybierając drukarkę do etykiet, warto upewnić się co do deklarowanych parametrów szybkości. Wysoka intensywność funkcjonowania większości firm sprawia, że przykładowa drukarka do etykiet kurierskich nie powinna pracować w tempie poniżej 150 mm/s. W wielu miejscach użyteczności publicznej, takich jak szpitale, biura, sklepy czy średniej wielkości hurtownie, drukarka do drukowania etykiet o wydajności do 3 tysięcy etykiet dziennie będzie w zupełności wystarczająca. Zastosowanie na skalę przemysłową wymaga niekiedy sprzętu zdolnego do wydruku ponad 20 tysięcy etykiet na dzień. Takie obciążenie przyjmuje na siebie drukarka do etykiet samoprzylepnych będąca na wyposażeniu centrów logistycznych czy magazynów zbiorczych dla sklepów internetowych. Możliwe opcje zastosowania drukarek pozostają praktycznie nieograniczone. Dokonując wyboru drukarki do etykiet, nie można pominąć kwestii jakości wykonania. Im lepszy materiał, tym większa wytrzymałość na uszkodzenia i tym lepsza trwałość. U producenta Bixolon, którego urządzenia znajdują się w ofercie sklepu M2T, otrzymamy drukarki z metalowym wykończeniem najbardziej newralgicznych podzespołów. Nie bez znaczenia pozostaje także oprogramowanie, które ma potencjał do poprawy efektywności pracy. Użytkownicy kierujący się najwyższym wymiarem komfortu, powinni zainteresować się urządzeniami ze zintegrowanym wyświetlaczem stworzonym do nawigacji po menu, pracującym bez podłączenia do sieci (Bixolon XQ-840). Takie rozwiązanie posiada większość drukarek przemysłowych. Producenci uwzględniają potrzebę stworzenia autonomicznej drukarki, dającej możliwość swobodnej pracy w dowolnym miejscu na hali magazynowej po uprzednim wgraniu danych o projekcie do pamięci wewnętrznej. O jakości produktu świadczy również czas gwarancji producenta. Firma Bixolon wyznacza standardy na rynku tego typu produktów zarówno pod względem długości okresu objętego gwarancją, jak i żywotności podzespołów drukarki. W przypadku rozwiązań półprzemysłowych drukarka etykiet kurierskich (a konkretnie jej głowica) bez problemu wytrzyma 100 km wydruków. Jakość drukarek Bixolon z oferty sklepu M2T objawia się także w szczegółowości samego wydruku. Rozdzielczość rzędu 300 DPI sprawdza się w większości zastosowań, gwarantując ogromną szczegółowość napisów i kodów kreskowych.

     Drukarka do etykiet kurierskich

     Drukarka do etykiet kurierskich powinna spełniać specyficzne wymogi drukowania listów przewozowych. Od urządzeń tego typu oczekuje się przede wszystkim szybkości działania i elastyczności w kwestiach rozmiaru drukowanej etykiety, uwzględniając tym samym dynamikę pracy kuriera i konieczność etykietowania rozmaitych przesyłek. W asortymencie M2T zamieściliśmy wiele modeli drukarek dopasowanych do potrzeb firm kurierskich. Należą do nich m.in. Bixolon SLP-TX220, Bixolon SLP-DX220 lub Bixolon SLP-T400. Do zastosowań kurierskich nadaje się również automatyczna ręczna drukarka etykiet, będąca nieocenioną pomocą w zadaniach wymagających dużej mobilności. Przed zakupem drukarki do etykiet kurierskich warto upewnić się, czy będzie ona współgrała z systemem informatycznym w firmie, a także czy umożliwi wydruk etykiet w rozmiarze stosowanym przez danego przewoźnika. Katalog produktowy M2T zawiera liczne drukarki do etykiet kurierskich, stworzone pod kątem wygody, szybkości i wydajności.

     Ręczna drukarka etykiet

     Ręczna drukarka etykiet nie zajmuje pierwszego miejsca w rankingach szybkości ani dziennych maksymalnych limitów wydruków. Jednak pod względem swojej uniwersalności bije na głowę wiele innych rozwiązań, dając możliwość swobodnej pracy w różnych miejscach. Produkty z kategorii „ręczna drukarka etykiet” znajdują zastosowanie w biurach, szkołach, sklepach, placówkach badawczych. Ich niewielkie rozmiary połączone z licznymi możliwościami konfiguracji ustawień zdobyły uznanie użytkowników. Niewielka powierzchnia samego urządzenia rodzi konieczność przemyślanych rozwiązań dotyczących organizacji klawiszy i przestrzeni na wyświetlaczu, co odbija się pozytywnie na wrażeniach użytkownika końcowego. Warunki pracy biurowej bardzo często generują potrzebę natychmiastowego wydruku etykiet dla dokumentów zlokalizowanych w różnych miejscach. Stosowanie przenośnej drukarki etykiet ma wówczas znacznie lepsze uzasadnienie niż korzystanie z urządzeń stacjonarnych o większych gabarytach. Należy mieć jednak na uwadze, że mobilne drukarki do etykiet ograniczają często prędkość wydruku do 20 mm na sekundę, a maksymalna rozdzielczość rzadko kiedy przekracza 200 DPI. Jednak nawet przy wspomnianych tu ograniczeniach, drukarki tego typu doświadczają skokowego wzrostu popularności, mającego swoją przyczynę w niezwykłych walorach użytkowych. Tam, gdzie nie jest wymagana najwyższa wydajność, przenośne drukarki do etykiet oferują optymalne połączenie dobrej specyfikacji technicznej z funkcjonalnością i wygodą dla użytkowników.

     Drukarka etykiet plastikowych

     W przypadku produktów, do jakich należy drukarka etykiet plastikowych, dominującą technologią staje się druk retransferowy termosublimacyjny. Tego typu urządzenia oferują wysoki poziom zabezpieczeń do nadruku etykiet i kart plastikowych, a bezodpadowy system laminowania odpowiada za maksymalne wykorzystanie materiałów eksploatacyjnych. Drukarka etykiet plastikowych pozostaje niezbędna w procesie tworzenia kart klienta, kart dostępu, etykiet pracowniczych, czy wielu innych materiałów wymagających trwałego i sztywnego nośnika. Asortyment sklepu M2T zawiera szerokie spektrum produktów z kategorii drukarek do etykiet. Stajemy się miejscem kompleksowego zaopatrzenia firm w drukarki na etykiety, wspierające systemy identyfikacji towarów w przedsiębiorstwach.
     Filtry
     Producenci
     DPI
     Szybkość druku
     MSR
     Model
     Szerokość wydruku
     Typ
     Obcinak
     Port szeregowy
     Rodzaj druku
     Kolor
     Bluetooth
     Port równoległy
     RFID
     WLAN
     Ethernet
     USB
     Powered USB
     Filtruj po cenie
     Bixolon XD3-40d
     Od 1 115,78 zł
     Bixolon XD5-40d
     Od 1 270,25 zł
     Bixolon XD3-40t
     Od 1 338,91 zł
     Bixolon XT5-40
     Od 5 198,76 zł
     Bixolon XT2-40
     Od 3 415,97 zł
     Bixolon XT3-40
     Od 3 339,13 zł
     Bixolon SLP-DX220
     Od 1 167,26 zł
     Bixolon SLP-TX400
     Od 1 785,22 zł
     Bixolon SLP-TX420
     Od 1 579,23 zł
     Bixolon XD5-40t
     Od 1 510,57 zł
     Bixolon XD5-40tR
     Od 5 096,65 zł
     Bixolon SLP-DL410
     Od 1 201,59 zł
     Bixolon SLP-TX220
     Od 1 304,58 zł